WitajTwoim zadaniem jest odsłuchanie poniższych plików. Każdy z nich zawiera to samo zdanie zsyntezowane w różny sposób. Owszem to mój głos ale mówi komputer:-). Proszę byś zaznaczył to zdanie, które według Ciebie brzmi najlepiej. Najbardziej naturalnie. Zwróć uwagę na wszelkiego rodzaju zająknięcia, trzaski niewłaściwą intonację zaburzenia rytmu i melodii. Wskazane jest byś odsłuchiwał nagrania przez słuchawki. Nie obawiaj się! Test jest anonimowy. W żadnym wypadku nie są sprawdzane TWOJE UMIEJETNOŚCI! Twoje odpowiedzi pomogą mi jedynie w przygotowaniu funkcji kosztu. Może to brzmi egzotycznie ale tym nie musisz się przejmować. Dzięki Twojej pracy będę miał większą szansę obrony pracy doktorskiej. Za co Ci serdecznie dziękuję! :-)


Test będzie składał się z 20 części. Proszę Cię byś każdego dnia odsłuchiwał dwa razy dziennie zdania.
Rano między godz. 9.00 a godz 13.00 i między godz 15.00 a godz 23.00.

W godzinach 13.00-15.00 głosowanie będzie zablokowane ponieważ wtedy na stronie będzie umieszczany nowy test.
Proszę byś je systematycznie odsłuchiwał. Po ich odsłuchaniu i wybraniu najlepszego według Ciebie zdania wyślij je do mnie poprzez wciśnięcie przycisku WYŚLIJ . Wysłuchanie wszystkich 7 zdań. Zajmie Ci kilka minut. Obiecuję, że na pewno nie więcej. Domyślnie zaznaczona jest opcja pierwsza. Jakość zdań jest umieszczona w sposob losowy. Jeszcze raz dziękuję Ci za poświęcony czas!

Części: XVIII, XIX i XX składają się na jeden podsumowujący test w związku z czym we wspomnianych częściach testu porównywane jest to samo zdanie.

Dziś ostatnie 6 zdań !!!

Część XX

Wybierz jedno zdanie:

Test zawsze działa pod przeglądarką Internet Explorer. Do innych przeglądarek wymagany jest QuickTime